Glazbena škola Vanja kos

« Srpanj 2019 »

Crno ili bijelo?

O školi

Osnovna i srednja glazbena škola „Vanja Kos“ prva je privatna glazbena škola s pravom javnosti osnovana u Hrvatskoj. Glazbena škola omogućava glazbeno obrazovanje svim uzrastima, u sklopu svog programa rada obuhvaća predškolsko, osnovno i srednjoškolsko obrazovanje i obrazovanje odraslih. Škola ima polaznike svih dobnih granica od 4. god. do 80. godine života. Program obrazovanja osnovne, srednje glazbene škole i obrazovanja odraslih obuhvaća učenje sljedećih instrumenata: harfa, udaraljke, saksofon, truba, klarinet, flauta, viola, violončelo, kontrabas, violina, gitara, orgulje, harmonika, klavir, tambura, zatim učenje solo pjevanja i glazbene teorije. Glazbena škola također radi na brojnim projektima, jedan od najistaknutijih je mjuzikl, koji također obuhvaća sve uzraste (vrtićka, školska i studentska dob). Mjuzikl je glazbeno scensko djelo, gdje se polaznicima omogućava učenje pjevanja, plesanja i glume, rad sa stručnjacima iz svih navedenih područja i po završetku projekta nastup u javnim dvoranama.

Glazbena škola će omogućiti učenicima i polaznicima da nauče svirati određeni instrument, da usvoje glazbenu pismenost, te da se povežu s glazbom na način da je upoznaju, razumiju i zavole. Glazbena škola će učeniku i polazniku pomoći da stekne sigurnost i samopouzdanje u javnim nastupima u različitim životnim situacijama.  Idealna je prilika za učenike i polaznike da u ugodonom ozračju s mladim timom profesora steknu novu naobrazbu, razvijaju svoju kreativnost i radne navike, da si u budućnosti eventulano osiguraju zaposlenje ili samozaposlenje, te da se druže i zabavljaju u jednom od mnogih programa koje škola pruža.

Jesenski upisni rok
NATJEČAJ - za upis u programe obrazovanja odraslih
Valentina Kos / datum: 15. 1. 2015. 14:43

GLAZBENA ŠKOLA „VANJA KOS“

HRVATSKO PROLJEĆE 28, ZAGREB

glazbenaskolavanjakos@gmail.com

095/5713 140, 01/5617 830

Raspisuje

NATJEČAJ

za upis odraslih u programe obrazovanja za stjecanje strukovne kvalifikacije/zanimanja i prekvalifikacije za zanimanje glazbenik/ca instrumentalist/ica

u

školskoj godini 2015.

I. PROGRAMI ZA STJECANJE STRUKOVNE KLASIFIKACIJE/ZANIMANJA I PREKVALIFIKACIJE ZANIMANJA:

Obrazovni sektor: UMJETNOST – ukupno 60 polaznika

• glazbenik instrumentalist (klavir)
  • glazbenik instrumentalist (orgulje)
  • glazbenik instrumentalist (harmonika)
  • glazbenik instrumentalist (gitara)
  • glazbenik instrumentalist (violina)
  • glazbenik instrumentalist (violončelo)
  • glazbenik instrumentalist (viola)
  • glazbenik instrumentalist (kontrabas)
  • glazbenik instrumentalist (flauta)
  • glazbenik instrumentalist (saksofon)
  • glazbenik instrumentalist (truba)
  • glazbenik instrumentalist (klarinet)
  • glazbenik instrumentalist (udaraljke)
  • glazbenik instrumentalist (tambure)
  • glazbenik pjevač (solo pjevanje)

1. U program stjecanja kvalifikacije glazbenik instrumentalist mogu se upisati polaznici koji imaju:

• 15 godina i više
  • završenu osnovnu školu – za upis u I. pripremni razred glazbene škole
  • završenu osnovnu glazbenu školu ili pripremno glazbeno obrazovanje – za upis u I. razred srednje glazbene škole

Kandidatima se za upis u I. pripremni razred glazbene škole vrednuju:

• rezultati na temelju prijemnog ispita, gdje se provjerava sluh i ritam

• domovnica

Kandidatima se za upis u I. razred srednje glazbene škole vrednuje:

• opći uspjeh 5. i 6. razreda osnovne glazbene škole ili opći uspjeh 1. i 2. pripremnog razreda glazbene škole
  • rezultati na prijemnom ispitu (prijemni ispit obuhvaća provjeru iz temeljnog predmeta struke i solfeggia)

Dokumenti:

• svjedodžba 5. i 6. razreda osnovne glazbene škole ili svjedodžba 1. i 2. pripremnog razreda glazbene škole
  • rodni list

2. U programe prekvalifikacije mogu se upisati polaznici koji imaju:

• završenu srednju stručnu ili školsku spremu
  • završenu srednju glazbenu školu

Za polaznike koji se upišu u program prekvalifikacije izvršit će se uvid u svjedodžbe te nastavne planove i programe škole koju su prethodno završili. Pri tom će se utvrditi:

• razlike i dopune opće obrazovnih sadržaja koje polaznik treba polagati
  • razlike i dopune strukovnih sadržaja i vježbi koje polaznik treba polagati

Dokumenti:

• svjedodžbe svih razreda srednje škole
  • završna svjedodžba srednje škole
  • rodni list

Svi kandidati prijavljuju se i upisuju u prostorijama glazbene škole „Vanja Kos“, Hrvatsko proljeće 28, 10 000 Zagreb. Primljeni kandidati prilikom upisa sklapaju s glazbenom školom „Vanja Kos“ Sporazum o školovanju, kojim se utvrđuju uvjeti, prava i obveze u školovanju.

Prijave na natječaj su od 12. do 23. siječnja 2015. , a upisi su od 26. do 30. siječnja 2015. Prijave na natječaj podnose se osobno u glazbenu školu „Vanja Kos“  na adresu Hrvatsko proljeće 28, Zagreb radnim danom od 9.00 do 17.00 sati.

Obavijesti i rezultati natječaja biti će objavljeni na oglasnoj ploči u prostoru škole ili telefonom 01/5617 830, 095/5713140, radnim danom od 9.00 do 17.00 sati.

[OPŠIRNIJE]

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.