Glazbena škola Vanja kos

Crno ili bijelo?

Jesenski upisni rok
Osnovna glazbena škola
Autor: Valentina Kos, 8. 6. 2017.

U osnovnu glazbenu školu mogu se upisati učenici u dobi od 6 do 10 godina (sa šest godina mogu se upisati učenici koji su pohađali početnički solfeggio ili glazbenu abecedu), a na pojedine instrumente (kontrabas, fagot, rog, trombon i tuba) do 10 godina.

Učenici mogu odabrati sljedeće instrumente (mogućnost upisa na pojedini instrument ovisi o trenutnom broju slobodnih mjesta): klavir, harmoniku, harfu, violinu, violu, violončelo, kontrabas, gitaru, flautu, obou, klarinet, saksofon, fagot, rog, trubu, trombon, tubu ili udaraljke.

U osnovnoj školi učenici imaju po dva puta tjedno:

- individualnu nastavu glavnog predmeta (1. - 3. razred po 30 minuta, 4. - 6. po 45 minuta)

- zbor ili orkestar (skupno muziciranje, obvezna nastava od trećeg razreda)

Osnovna glazbena škola traje šest godina. Nastava se odvija u turnusima, suprotno od nastave u osnovnoj školi, u paralelnim danima: ponedjeljak - srijeda, utorak - četvrtak.Postoji mogućnost održavanja nastave  instrumenta i solfeggia u dva dana ukoliko roditelj nije u mogućnosti dovoziti dijete 3-4- puta tjedno . Škola nije u mogućnosti svim učenicima osigurati vezani raspored sati (individualnu i skupnu nastavu u istom danu).ZA SVE ONE KOJI NISU U MOGUĆNOSTI dolaziti radnim danom škola radi nedjeljom od 14h-20h

- zbor ili orkestar (skupno muziciranje, obvezna nastava od trećeg razreda)

Participacija roditelja u opremanju programa, javnoj djelatnosti i poboljšanju uvjeta rada iznosi za individualnu nastavu 8500kuna ili grupnu nastavu 3999 kuna za cijelu školsku godinu. Prva rata od 850/399kuna plaća se prilikom upisa a ostatak u mjesečnim obrocima  uplatnicom koja se dobije u školi.

Škola nudi mogućnost posudbe određenog broja gudačkih i puhačkih instrumenata iz školske zbirke, uz mjesečnu participaciju od 300,00.

NASTAVNI PLAN - OSNOVNA ŠKOLA

Početnički solfeggio  2 nastavna sata tjedno
 brzrz
NASTAVNI PREDMET RAZRED
 obvezni predmeti I.  II.  III.  IV.  V.  VI.
 temeljni predmet struke 2(30')  2(30')  2(30')
 solfeggio
 skupno muziciranje     2(60')  2(60')  2(60')  2(60')
 izborni predmeti
 klavir obvezno           1(30')

1. Nastavni sat traje 45 minuta, osim za temeljni predmet struke od I. do III. razreda i klavir kao izborni predmet koji traje 30 minuta, a za skupno muziciranje - zbor ili orkestar - 60 minuta.

2. Skupno muziciranje mogu biti nastavni predmeti: zbor ili orkestar ili komorna glazba.

3. Učenici violine, viole, violončela i kontrabasa pohađaju nastavu orkestra, a svi ostali učenici nastavu zbora.

4. Klavir obvezno za učenike koji će nastaviti školovanje u srednjoj školi omogućuje se prema kadrovskim i prostornim mogućnostima te po odluci školskog odbora.

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.

Osnovna glazbena škola
Autor: Valentina Kos, 8. 6. 2017.

NASTAVNI PLAN - OSNOVNA ŠKOLA

Početnički solfeggio  2 nastavna sata tjedno
 brzrz
NASTAVNI PREDMET RAZRED
 obvezni predmeti I.  II.  III.  IV.  V.  VI.
 temeljni predmet struke 2(30')  2(30')  2(30')
 solfeggio
 skupno muziciranje     2(60')  2(60')  2(60')  2(60')
 izborni predmeti